Domov > vedomosti > Obsah

Odlučovač filtrov funguje a existujú metódy separácie

Jan 30, 2018

Odlučovač filtrov môže oddeliť rôzne materiály podľa rôznych princípov separácie. Jedným z nich je oddelenie zmesi použitím rôznych zložiek a druhým je oddeliť zmes veľkosťou dispergovaných častíc. Odlučovač filtra, ktorý špecifickú metódu separácie?

 

Odlučovač filtra môže materiál oddeliť gravitačnou sedimentáciou. Vzhľadom na rozdielnu hustotu plynu a kvapaliny bude kvapalina gravitačne nabitá, keď prúdi plynom, čo vedie k rýchlosti smerujúcej dole; zatiaľ čo plyn stále tečie smerom k originálu. To znamená, že kvapalina a plyn majú tendenciu oddeliť sa v gravitačnom poli. Kvapka smerom nadol prilieha k stenu, ktorá sa má zhromaždiť a vypúšťať cez výtlačnú rúrku.

 

Odlučovač filtrov môže tiež oddeliť plyn od kvapaliny ako princíp separácie priehradiek, čo je dôsledkom toho, že plyn a kvapalina prúdia spoločne, ak narazia na bariéru, plyn bude vylamovať a ísť a kvapalina v dôsledku zotrvačnosti bude mať naďalej dopredu z rýchlosti, dopredu kvapalina pripevnená na bariérovú stenu v dôsledku úlohy gravitácie dole spolu dohromady, cez výpustný výtok potrubia.

 

Oddelenie odstredivých síl je tiež separačnou metódou používanou separátorom filtrov. Odstredivá sila pôsobiaca na kvapalinu je zvyčajne väčšia ako v prípade plynu. Preto sa kvapalina inklinuje centrifugovať. Kvapalina priľne k oddeľovacej stene a zberá smerom nadol v dôsledku gravitácie. vybitia.

 

Vzhľadom na rozdielne veľkosti častíc plynu a kvapaliny, keď je kvapalina zmiešaná s plynom a prúdi spolu, plyn prechádza sitom, ak musí prejsť sitom, kým je kvapalina zachytená a zostane na obrazovke a prúdi pod gravitáciou Na spodok odlučovača je to separácia separátora filtrov.

 

Okrem toho oddeľovač filtrácie oddeľuje kvapaliny a plyny pomocou ultrafiltrácie a oddelenia balenia tak, aby spĺňali požiadavky užívateľov na spracovanie takýchto zmesí, čo vedie k čistejšej kvapaline alebo plynu.

http://www.inocofiltration.com/