Domov > vedomosti > Obsah

Princíp chemickej filtrácie plynového filtra a účinok filtrácie

Jan 25, 2018

Potrebujete inštalovať rôzne typy sklápacích filtračných kaziet na filtráciu plynu v kryte filtra, môžete jednoducho vytvoriť kompletnú sadu plynových filtrov. Toto filtračné zariadenie je nielen navrhnuté, kompaktné a jednoduché na inštaláciu a čistenie, vhodné pre potravinársku, farmaceutickú, chemickú, elektronickú a inú priemyselnú filtráciu sterilizačného plynu.

Súčasne je možné na kryte plynového filtra namontovať aj manometre, ktoré sa používajú na monitorovanie tlaku filtra v reálnom čase; a po nainštalovaní vysoko účinného sklopného filtra môžete ako jemný filter pre filter na sterilizáciu plynu. Okrem toho môže byť kryt plynového filtra inštalovaný v efektívnom, neefektívnom sklopnom filtri a podporuje použitie jemného filtra, ako predfilter, môžete predĺžiť životnosť jemného filtra na zvýšenie účinnosti.

Bez ohľadu na to, akú štruktúru plynového filtra sa používa pri chemickej filtrácii, ide v podstate o selektívnu adsorpciu molekúl škodlivých plynov, a nie mechanicky ako bežné filtre na odstránenie nečistôt. Tu použité filtračné médium je bežný aktívny uhlíkový materiál. Vzhľadom na veľký počet mikropórov, ktoré nie sú viditeľné voľným okom, tieto mikropóry sa používajú na účinnú adsorpciu škodlivých plynov.

Keď sa molekuly s voľným vriacim vzduchom dotýkajú aktívneho uhlia v plynovom filtri, niektoré kondenzujú do kvapaliny v mikropóroch a zostávajú na mieste kapilárnym princípom, niektoré naplnia mikropóry, ktoré sú porovnateľné v molekulovej veľkosti s materiálom. Okrem toho aktívne uhlie adsorbuje aj určité mikroorganizmy vo vzduchu a zabíja ich.

Za normálnych okolností bude adsorpčná kapacita aktívneho uhlia počas používania plynového filtra naďalej oslabovať, keď do určitej miery oslabená, filter zošrotovaný. Ak len fyzikálna adsorpcia, s vykurovaním alebo parou fumigácia môže produkovať škodlivé plyny z aktívneho uhlia, regenerácia aktívneho uhlia.http: //www.inocofiltration.com/