Domov > vedomosti > Obsah

Ako urobiť neprerušovanú filtráciu samočistiaceho filtra?

Dec 07, 2018

Voda vstúpi do samočistiaceho filtra z prívodu vody, najskôr odfiltruje nečistoty väčších častíc cez hrubý filtračný prvok a potom sa dostane do jemného filtračného pletiva a jemné častice sa filtrujú cez tenký filter na odstránenie nečistôt jemných častíc a čistá voda sa vypúšťa z výstupu vody. Počas procesu filtrácie sa vnútorná vrstva jemného pletiva postupne hromadí a strany povrchu tvoria tlakový rozdiel.


Keď tento tlakový rozdiel dosiahne prednastavenú hodnotu, začne sa aktívny proces čistenia: vypúšťací ventil sa otvorí, komora hydraulického motora hlavnej zostavy a tlak uvoľnenia hydraulického valca a voda sa vypustí; tlak v komore hydraulického motora a nasávacie potrubie je značne znížený, pretože negatívny tlakový účinok, špina na vnútornej stene jemnej filtračnej siete je nasávaná cez sacie hubice a hydraulický motor prúdi do hydraulickej motorovej miestnosti a je vypúšťaný do vypúšťacieho ventilu na vypúšťanie odpadových vôd do procesu odsávania.

 

Keď voda preteká hydraulickým motorom, nasávacie potrubie sa otáča a sací valec poháňa sací potrubie tak, aby sa pohybovalo axiálne. Kombinácia axiálneho pohybu a rotačného pohybu zostavy sacieho zariadenia úplne čistí vnútorný a vonkajší povrch filtra. Celý proces čistenia bude trvať desať sekúnd. Vypúšťací ventil sa uzavrie na konci umývania, zvýšený tlak vody spôsobí, že sa piest hydraulického valca vráti do svojej pôvodnej orientácie a filter sa začne pripravovať na ďalší cyklus prepláchnutia. Počas procesu automatického čistenia filtra je bežná filtračná prevádzka filtra neprerušená.www.inocofiltration.com