Domov > vedomosti > Obsah

Suchý vzduchový hydraulický filter je hydraulický filter, ktorý oddeľuje vzdušné nečistoty cez suchý filtračný prvok (napríklad papierový filter).

May 03, 2019

Vzduchové hydraulické filtre používané v ľahkých vozidlách (vrátane automobilov a minivozidiel) sú vo všeobecnosti jednostupňové. Jeho tvar je sploštený alebo eliptický a plochý. Filtračný materiál je filtračný papier alebo netkaná textília. Koncový uzáver filtra je vyrobený z kovu alebo polyuretánu a vonkajší plášť je vyrobený z kovu alebo plastu. Pri menovitom prietoku vzduchu by pôvodná filtračná účinnosť filtračného prvku nemala byť nižšia ako 99,5%.

Kvôli tvrdému pracovnému prostrediu musia mať ťažké úžitkové vozidlá veľký počet vzduchových hydraulických filtrov. Prvým stupňom je cyklónový predfilter (napr. Lopatkový krúžok, vírivá trubica atď.), Ktorý sa používa na odfiltrovanie nečistôt z hrubých častíc, účinnosť filtrácie je vyššia ako 80% a jemný filter druhého stupňa je mikroporézny papierový filter (všeobecne nazývaný filtračného prvku), jeho účinnosť filtrácie je viac ako 99,5%. Za hlavným filtračným prvkom je tiež umiestnený bezpečnostný filtračný prvok, ktorý zabraňuje vnikaniu prachu do motora, keď je hlavný filtračný prvok nainštalovaný a vymenený, alebo keď je hlavný filtračný prvok náhodne poškodený. Materiál bezpečnostného jadra je väčšinou netkaná textília a tiež používa filtračný papier.

Mokrý vzduchový hydraulický filter, vrátane olejového ponorenia a olejového kúpeľa.

Typ ponorenia oleja je na oddelenie nečistôt vo vzduchu cez olejom impregnovaný filtračný prvok a materiál filtračného prvku má tkaninu z kovového drôtu a penový materiál. Typ olejového kúpeľa zavádza nasiaknutý prachový vzduch do olejového bazéna, aby odstránil väčšinu prachu, a potom ďalej filtruje olejom zahmlený vzduch cez filtračný prvok navinutý drôtom, kvapôčkami oleja a zastaveným olejom. Prach sa vracia do olejovej nádrže. Vzduchové hydraulické filtre olejového kúpeľa sa v súčasnosti bežne používajú v poľnohospodárskych strojoch a námorných elektrárňach.

Olejový hydraulický filter sa nachádza v systéme mazania motora. Jeho predné je olejové čerpadlo, a po prúde sú časti motora, ktoré potrebujú mazanie. Funkciou je filtrovať škodlivé nečistoty v oleji z olejovej vane a dodávať mazací olej do pohybového páru, ako je napríklad kľukový hriadeľ, ojnica, vačkový hriadeľ, preplňovač a piestový krúžok, aby plnili úlohu mazania, chladenia. a čistenie. Predĺžte životnosť týchto komponentov.www.inocofiltration.com