Domov > vedomosti > Obsah

Úloha a výhody separátora potrubného filtra

Jun 11, 2018

Odlučovač filtrov potrubia je separátor priehradiek, ktorý sa skladá z viacerých usmerňovačov. Tekutina niekoľkokrát mení smer prúdenia v separátore. Keďže suspendované vodné kvapôčky majú veľkú hmotnosť a zotrvačnosť, keď sa zmení smer prúdenia priehradky, suchá para môže obísť priehradku a pokračovať v pohybe dopredu a vodné kvapôčky sa hromadí na priehradke. Odlučovač pary má veľkú prietokovú oblasť, ktorá znižuje kinetickú energiu vodných kvapôčok. Väčšina z nich kondenzuje a nakoniec spadne na spodok separátora. , cez odtokové zariadenie.

 

V procese používania separátora potrubného filtra môže para alebo stlačený vzduch náhle zmeniť smer prúdu, vodné kvapôčky obsiahnuté v pare alebo stlačenom vzduchu sú oddelené, obsah vlhkosti v pare alebo stlačenom vzduchu je znížený a oddelené vodné kvapôčky zhromaždiť. Pod separátorom sa vypúšťa prostredníctvom prídavného odlučovača na zabezpečenie parného alebo vzdušného sušenia parného zariadenia, zlepšuje pracovnú účinnosť parného zariadenia a predlžuje životnosť zariadenia.

 

Možno vidieť, že odlučovač filtrov je zariadenie, ktoré integruje filtráciu a dehydratáciu. Nielen to odfiltruje rôzne drobné častice v materiáli, ale tiež účinne odstraňuje vlhkosť, vlákna a suspendované látky v materiáli. Ideálne čistiace zariadenie môže byť široko aplikované na všetky druhy jemných chemických surovín, ktoré je potrebné čistiť.

 

Odlučovač filtrov potrubia môže automaticky prispôsobiť vstup pary podľa zmien tlaku pary a tlaku vody a odstrániť chyby, ako sú vibrácie a hluk. Počas používania pary sa môže zohriať, môže dôjsť k preplneniu, čím sa výrazne zníži výkon motora čerpadla a dosiahne sa úspora energie.

 

V porovnaní s tradičnými zariadeniami má separátor potrubného filtra výhodu úspory energie a vysokej tepelnej účinnosti, čo umožňuje plnú využitie pary. V porovnaní s tradičným systémom výmeny tepla dosahuje tepelná účinnosť 100% a pary sú ušetrené o viac ako 20%. Navyše vykazuje aj dlhú životnosť, bezúdržbovú údržbu, úsporu nákladov práce a ďalšie funkcie.

 

Pri výbere separátora filtra musí byť konštrukčný tlak vyšší ako skutočný pracovný tlak; prietok by mal byť vyšší ako 30% -50% skutočného pracovného toku. Menovitý prietok filtra nesmie byť zvolený v súlade s menovitým prietokom ortuti, pretože skutočný pracovný tok ortuti bude pravdepodobne vyšší ako ostatné menovité prietoky. Http://www.inocofiltration.com/